Kenwood KMX 61

ocelové/plastové
Barva
červené

• , zakoupeno v MALL.CZ

• Chybí mi zajištění přídavných zařízení. Při krouhání zeleniny nebo mletí masa se snadno uvolní.

• -jsem velmi spokojená

- tohoto pomocníka doporučuji hodí se jak pro malé uzenáře, tak pro cukrářky.

• , zakoupeno v Elektro Oáza

• Retro design
    • Kvalitní zpracování - převažují slitiny kovů
    • Nižší cena než KitchenAid
    • 500W s kvalitní převodovkou bohatě stačí (konkurent Kitchen Aid má 300W)
    • Hnětací háky z kovu
    • Mlýnek na maso lze celý složit do průhledné nádoby, takže je kompaktní pro uložení
    • Délka napájecího kabelu 125cm
    • Vzhled balení - je radost ho předávat jako dárek
    • Velmi špatně se shání odšťavňovač - typ AX642 přestali vyrábět nyní je nahrazen KAX 644ME (pro použití s roboty Kenwood Chef XL Sense a kMix)
    • Chybí vysokootáčkový výstup, takže nepřipojíte nepř. mixér

Prošel jsem několik obchodů a výrobky ozkoušel - první poznatek, přístroje pod 6000Kč jsou vždy s kompromisem (stabilita, zpracování). Kategorie nad 6000Kč je spíše už o osobních preferencích - přístroje (až na vyjímky) jsou pevné a dobře zpracované - Kenwood kMix 61, Electrolux EKM 4000 a KitchenAid 5KSM150 mě zaujali nejvíce.

Měl jsem jednoduché požadavky:
    1) kovové provedení,
    2) stabilní konstrukce a kompaktní rozměry
    3) příkon do 1000W, ale s kvalitní převodovkou, 4) červená nebo béžová barva,
    5) příslušenství - mlývek na maso, struhadlo, odšťavňovač
    6) cena do 10.000Kč
    7) Pěkný design - aby se robot nemusel neustále ukládat

Vybíral jsem z:
    KitchenAid 5KSM150 - pěkné zpracování, mnoho příslušenství, ale dvojnásobná cena (s příslušenstvím jako kMix 61 téměř trojnádobná)
    ETA Gratus 0028 90020 - moc velký, nevešel se do místa vyhrazenému nalince
    Kenwood KM 287 Prospero - jedním slovem hrůza, spoustu příslušenství, ale celý robot se při práci kroutí
    Electrolux EKM 4000 - přikon 1000W, ale při zátěži mě nepřesvědčil zvuk motoru - trápí se, málo příslušenství
    Bosch MUM54720 - vzhled, robot se mi prostě nelíbí, působí velmi plastově, nic na co bych se rád na lince díval.
    Kenwood kMix 51 - vzhledem k cenovému rozdílu 1800Kč od kMix 61 nemělo cenu uvažovat o robotovi bez příslušenství
    Kenwood kMix 61 - vyhrál, protože nejlépe splnil požadované vlastnosti

Ještě poznámka k označení kMix:
    parametry robota jsou vždy stejné, označení definule zda je robot bez příslušenství - jen základním (např. KMX51) nebo rozšířeným (např.KMX61), nebo barvu KMX51 = červený, KMX50 = bílý, KMX80 = proužkatý....

Příkon
Materiál
ocelové/plastové
Barva
červené

Kuchyňský robot kMix s příslušenstvím

Celokovový kuchyňský robot s barevně lakovaným kovovým tělem je nejen stylový, ale také funkční. Ve výbavě má kovový mlýnek na maso se 3 disky a nástavci na plnění klobás a kovové rotační struhadlo s 5 výměnnými nástavci. Je ideální pro každodenní používání a můžete ho rozšířit o řadu dalších nástavců.

Klíčové funkce a vlastnosti:

• kovové tělo
  • nerezová mísa o objemu 5 l
  • 3 kovové míchací metly pro specifické potřeby (K metla na lehká těsta, balónová šlehací metla a hák na tuhá těsta)
  • kovový mlýnek na maso se třemi mlecími disky na jemné, střední a hrubé mletí a sadou na přípravu klobás a masové speciality kebbe (plněné masové šišky typické pro oblast Středního východu)
  • kovové rotační struhadlo s 5 nástavci na jemné a hrubé strouhání, tenké a silné plátky a struhadlo na bramboráky
  • elektronické ovládání rychlosti s pozvolným náběhem otáček zachová rychlost a výkon podle objemu zpracovávaných surovin
  • funkce překlápění - extra pomalá rychlost, díky které můžete pozvolna zapracovat suroviny do těst či krémuů
  • unikátní systém planetárního míchání zajistí perfektní výsledky
  • výstup pomalé rychlosti pro připojení příslušenství
  • snadno vyklápěcí rameno robotu pro rychlé a snadné vyndání mísy a výměnu metly
  • kryt proti rozstřiku s otvorem pro přidávání surovin

Příslušenství v balení:
AT950A Mlýnek na maso se 3 disky a nástavci na klobásy
AT643 Kovové rotační struhadlo s 5 nástavci na jemné a hrubé strouhání, tenké a silné plátky a struhadlo na bramboráky

Příslušenství k dokoupení:

Záruční doba: 24 měsíců

Dokumenty

• Prezentace kuchyňského robota

Zobrazit video recenzi

• Robot Kenwood KMX 61 nás potěšil svým designem, snadnou údržbou i možnostmi sestavení doplňkového příslušenství. Zklaman...

Zobrazit celou recenzi na www.kuchynsky-robot.info

• , zakoupeno v MALL.CZ

• Masivní kovová konstrukce, výkonný motor.
    • Nekvalitní konstrukce příslušenství, struhadlo strouhá kovové své tělo. Je vidět že je to jen krásně zabalený "čínský" brak. Rodiče kterým jsem ho daroval jako kvalitní robot nejsou celkově spokojeni.

Pokud hledáte kvalitní plně funkční robot, doporučuji se poohlédnout po jiném produktu.

• masivní,pěkný vzhled
    • špatná struhadla,buben na strouhání nedrží

Při strouhání se neustále ucpává buben, struhadla nejsou nabroušená,jen zahnutý plech.Buben na strouhání nedrží v robotu, jednou rukou ho musíte držet.Mlýnek na maso tam drží dobře,ale struhadlo vůbec,lehce se otočí i při strouhání.
    Další problém je při zvednutí hlavy robotu,když ji pak dáte zpět,tak se robot nerozjede.Musím ji zvednout znovu a pak se již rozjede.
    Šlehání je v pořádku.

• -jsem velmi spokojená

- tohoto pomocníka doporučuji hodí se jak pro malé uzenáře, tak pro cukrářky.

• , zakoupeno v Elektro Oáza

• Retro design
    • Kvalitní zpracování - převažují slitiny kovů
    • Nižší cena než KitchenAid
    • 500W s kvalitní převodovkou bohatě stačí (konkurent Kitchen Aid má 300W)
    • Hnětací háky z kovu

ETA Gratus 0028 90020 - moc velký, nevešel se do místa vyhrazenému nalince
    Kenwood kMix 61 - vyhrál, protože nejlépe splnil požadované vlastnosti

Ještě poznámka k označení kMix:

• , zakoupeno v Alza.cz

• robustní, ten by mohl něco vydržet
    • celkem slušná výbava

používám ho krátce, ale zatím spokojenost

• pěkný co se týče vzhledu
    • mnoho příslušenství
    • krásná a velká mísa
    • při hnětení nedrží stabilitu
    • netěsnost
    • odešel mi rok po záruce

Ze začátku jsem z něj byla nadšená. Krásně šlehá, lehce udělá těsto na cukroví (i když se trochu hýbe), kvasnicová těsta jsem v něm nedělala. Zkusila jsem to jednou, ale protože nemá stabilitu, tak raději dělám tyto těsta v pekárně. Maso mlel dobře a strouhání bylo také v pohodě.
    Jednou se mi rozbilo rameno, poslala jsem to na záruku do opravny a po třech letech se mi rozbil úplně. Odešel motor. Oprava by byla drahá, takže jsme ho již opravit nenechali. Robot jsme rozebrali a musím říci, že nás čekalo velké překvapení, po odkrytí krytu, bylo vše z oxidované. Možná plesnivé vůbec to neumím nazvat. V robotu jsem často dělala bramborovou kaši, takže si to vysvětluji tím, že robot netěsnil a ta pára, která šla z té kaše tohle zřejmě zapříčinila.
    V každým případě robot za devět tisíc by měl něco vydržet, určitě tři roky výdrž za takový prachy je málo.
    Já ho proto nedoporučuji.

• , zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

Kupujeme do mé nové rodiny již druhý, protože s tím prvním jsou samé dobré zkušenosti.