Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Kuchyňské roboty

Jak vybrat kuchyňský robot?

Přemýšlíte o koupi kuchyňského robota? Jaký však zvolit, aby odpovídal všem vaši potřebám a stal se tak skutečně pomocníkem a nejen dalším spotřebičem, který zbytečně zabírá místo? Poradíme vám podle čeho vybírat, jakých parametrů si všímat a na co si dát pozor.

1. Chcete rychlé řešení?

 

 

2. Jaký příkon by měl robot mít?

I když se tento parametr na první pohled nemusí jevit jako příliš důležitý, o kvalitě robota vám toho může hodně povědět. Minimum, které by robot měl mít je 500W, pokud je jeho příkon nižší, rozhodně se nejedná o kvalitní výrobek, který dlouho vydrží. Pohybuje-li se příkon kolem 1000W můžete si být jisti, že kupujete opravdu dobrý stroj. Má-li příkon kolem 1400W pak je to opravdu špička mezi roboty.

 

3. Jaké funkce a vlastnosti by měl robot mít?

To je otázka hlavně pro vás. Před samotným nákupem je dobré zamyslet se nad tím, na co vlastně robota chcete využívat a jaké příslušenství by tedy rozhodně měl mít. Mezi základní vlastnosti dobrého robota by mělo patřit rozhodně mixování, šlehání, hnětení a strouhání. Další neméně důležitou vlastností je to, zda se dá dokoupit přídavné příslušenství. Možná si teď myslíte, že lis na citrusy nebo odšťavňovač rozhodně nepotřebujete, ale možná jednou zjistíte, že bez čerstvých ovocných šťáv nemůžete prostě být a pak by byla škoda kupovat celý nový přístroj, když můžete koupit pouze jednu součástku.

 

4. Co dalšího by robot měl mít?

Mezi další užitečné vlastnosti kuchyňských robotů patří rozhodně pojistka proti přehřátí a pojistka proti spuštění. Pokud máte myčku, tak se určitě zaměřte na to, aby jednotlivé díly byly omyvatelné v myčce. Než plastového pomocníka je lepší volit z kovových robotů se skleněnou nádobou. Důležité jsou také nože, ty z nerez oceli vám jistě vydrží mnohem déle a váš robot tak bude vašim pomocníkem opravdu dlouho.

 

5.Jaký zvolit objem mísy?

Mísy mají objem od 0,3 – 6,7 litrů. Mísy o objemu 3 litry bohatě vystačí pro tříčlennou rodinu, pokud je vás o jednoho víc, vybírejte raději 4 litrové mísy.

 

 

Porovnat kuchyňské roboty